Dostarczaj witaminy oraz wszystkie składniki odżywcze

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest uzyskiwana przez skórę wystawioną na promienie Słońca. Także pewne produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również tą witaminę uzupełniać poprzez suplementowanie.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a także wspomaganie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest też generowana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.
https://st.waw.pl/2021/11/10/dieta/

Mnóstwo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, aby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży suplementów wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Ewidentnie ogromną zaletą wypływającą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest komfort. O wiele wygodniej jest przyjąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych środków.

Dlatego że gotowanie ujmuje wiele składników odżywczych oraz witamin z pokarmu, nieuchronnie zaczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, gdy rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

Spożywanie surowej żywności przyspiesza metabolizm. Trawienie surowych pokarmów wymaga nieco więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *